Gamemedyametin2 zodyak tapınağı nerede

metin2 zodyak tapınağı nerede

metin2 zodyak tapınağı nerede
Zodyak tapınağına nasıl gidilir

 

 • Geniş kapsamlı Zodyak Zindanı Rehberi

  +26


  Evet arkadaşlar 17.5 yamasıyla beraber Zodyak Tapınağı da aktif olmuş oldu.Bu konu hakkında gerek şahsıma gerek forumdan çokca rehber hazırlanmasını iletti arkadaşlar bende söz verdim rehberimi geniş kapsamlı yaptığım için rehberim çok uzun sürdü.Lafı fazla uzatmadan görseller eşliğinde kapsamlı bir rehber hazırladım umarım faydalı olur herkese başarılar dileyerek rehbere başlıyorum.

  1.Zodyak tapınağı nerede?

  Zodyak tapınağı ışınlayıcıya tıkladığınızda 2 sayfadan seçerek tapınağa direk ulaşabilirsiniz.

  2.Zodyak tapınağı nedir?

  Zodyak tapınağı 12 adet değişik Bekçi den oluşan ve haftanın her günü değişen her gün 2 değişik haritaya girilebilen ve pazar günleri bütün haritaların aktif olduğu yeni bir zindan sistemidir.

  3.Zodyak tapınağına nasıl girilir?

  Zodyak tapınağına solo ve 8 li gurup halinde girilebilir. Grubun ortalama level seviyesine göre zorluk esas alınır. 20 levelden 120 levele kadar herkes girebilir. 

  4.Zodyak tapınağına girmek için neler gereklidir?

  Zodyak tapınağına girmek için her girişte kişi başına 12 adet animasfer gerekmektedir. ve aynı zamanda içerde karakter öldüğünde yeniden kalkabilmesi için dirilme prizmasına ihtiyaç duymaktadır.

  5.Animasfer" e ve diriltme prizmasına nasıl ulaşırım?

  Animasfer : en sağ üstte küçük haritanın yanında küçük simge halinde sayı şeklinde gösterilmektedir.Haritaya girebilmek için her girişte 12 animasfer istemektedir..Kendiliğinden dolması her 1 saatte 1 adet olarak gerçekleşmektedir. Sistem otomatik olarak en fazla 36 adet olacak şekilde vermektedir.Haricen nesne markettende küre parşomeni ismiyle alınmakta 30 animasfer yükü yüklemektedir.Aynı zamanda 40. katta seyyar satıcıdanda alınabilmektedir.

  Diriltme Prizması: Bu prizma içeride çar öldüğünde yeniden ayağa kaldırmak için gerekmektedir. ilk girişte her hesap için 1. katı başarılı şekilde geçilidğinde yada metin kes diye göre verdiğinde metinler i kesince 200 adet dirilme prizması vermektedir.Daha sonra günlük görev yaparak 20 adet vermektedir.Aynı zamanda 40. katta seyyar satıcıdan 200 adet olarakta alınabilmektedir.Bu prizma çok önemlidir içeride her öldüğünüzde başlangıçta 1 daha sonra 2, 4,8, ve en son 10 ar ar olarak katlayarak istemektedir. Oyüzden minimum derecede çari öldürmemeye gayret etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde görevle yeniden günlük biriktirmek yada birilerinin sizi diriltmesini beklemek zorunda kalırsınız. İçerde bir arkadaşız öldüğünde gruptan sağ tıklayarak dirilt dediğinizde o arkadaşınızı diriltebilirsiniz.Dirilme prizması dirilten kişininkinden yemektedir.

  Kaç çeşit zindan var ve sistem nasıl işliyor?

  Toplamda 12 çeşit zindan var. Her zindanın bossu ayrı ve hergün değişik 2 zindan açılmakta pazar günü ise bütün zindanlar açık.Neden hergün değişik harita derseniz her haritanın o günkü patronuna göre nişan toplamamız istenmiş her harita kendi damga ve nişanını vermekte .

  Pazartesi : Zi ve chou portalı açık Bu portallardan her katı geçtiğinizde chou yada zi nişanı ve mavi korece yazılmış jai nişanı gibi nişanları alabilirsiniz. ek olarak bütün nişanları yine 40 kattaki seyyar satıcıdan alabilirsiniz.

  Salı: Yin ve mao portalı açık bu zindanda yine yin ve mao nişanı kasabilir aynı zamanda mavi yi nişanı kasabilirsiniz.

  Çarşamba: Chen ve si portalı yine bu portalda chen ve si nişanı kasabilir ve xin ve ren gibi mavi nişanlarda kasabilirsiniz.

  Perşembe : Wu ve wei portalı açık bu zindandanda wu ve wei nişanı kasabilir yine mavi geng nişanı kasabilirsiniz.

  Cuma : Shen ve Yu zindanı açık bu zindanlardanda shen ve yu nişanı kasabilir ve mavi bing ding ve mu nişanı kasabilirsiniz.

  Cumartesi : Xu ve hai portali açık yine bu portaldan xu ve hai nişanı kasabilir ve mavi gee nişanı kasabilirsiniz.

  Pazar : pazar günü ise istediğiniz haritaya gireblirsiniz 12 zindanda açık amaç kolay olduğunu düşündüğünüz zindanlara yada seri girmek yada eksik nişanınız varsa stoklamak için bir fırsat sunmak.


  Ödül sistemi nasıl işliyor ve neler çıkıyor?


  Ödül sistemi 3 aşamalı olarak belirlenmiş durumda:

  1.nci aşama :zodyak bosu nu kesince zodyak sandığı veriyor bu sandığın içerisinden zodyak silahları, Zodyak zırhları,Yeni kuşaklar,Soğutma iksiri,Yeşil pot,Mavi pot, Kırmızı pot, ve dönüşüm küresi çıkabilmektedir.

  2.nci aşama :Toplanılan nişanları Keşiş milbornun üstüne sürükleyerek Mavi yada kırmızı zodyak sandukası ile yada element çiçeği ile takas edebilirsiniz. Kırmızı sanduka Hayvan figürü olan nişanlardan Mavi sanduka mavi nişanlardan alınabilmektedir. Her 10 nişandan 1 tane sanduka alabilirsiniz.

  3.ncü aşama :Bu aşama hem en zor hemde en kıymetli aşamadır.Burda yapmanız gereken Keşiş milborna tıklayıp define sandıklarını bozdur demenizdir. Önümüze bir harita açıkacaktır her 50 adet mavi nişan ve hayvan nişanı ile bir kareyi tıklamamız gerekmektedir.Bu karelerın tamamını tıklanabilir hale getrdiğimizde Sarı alanlar için Aureolin , Yeşil alanlar için Aventurin sandığı vermektedir.Sarı ve yeşil alanların tamamı dolup bu 2 sandığı aldığınızda size asıl ödül hedefelnen ödül olan Yıldız Hazinesini verir.

  Yıldız Hazinesi : Herkesin merak ettiği ve mücadele ettiği bu haritanın ruhu olan hazine bu hazinenin önemi şudur bu Hepimizin bildiği meşhur Tılsımlar bu hazineden şansa bağlı olarak çıkabilmektedir. Bu hazineden Zodyak silahları,Zırhları, Kuşaklar,Ve tılsım çıkabilir. Ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim bu hazineye ulaşmakta bu hazineden tılsımı çıkarmakta bir okadar zor aşırı emek ve mücadele istiyor.Sabırla aylarca uğraşmanız gerekebilir.
  Zodyak ekipmanlarının farkı ne? ne gibi özellikleri var?

  1.Zırhlar :Zodyak zırhları Kendinden +9 unu baz alarak söyleyecek olursam 4000 hp % 25 büyü savunması % 7 ortalama zarar direniş vermektedir. Bana göre 115 ve 120 zırhlarından kat ve kat üstündür. pwp zırhı olarak tasarlanmış ama pwe olarakta kullanılabilir.

  2.Zodyak Silahları : Bu silahlar pwe silahıdır yani bildiğiniz 75 level ortalamalı silahların 105 level halidir haliyle taban değeri çok çok yüksektir. aynı değerde 75 silahı ile arasında +9 olarak baz alındığında krktikle 3 k fark görülmektedir. buda çok büyük bir etki bana göre.

  3.Zodyak Kuşakları : Sadece görsel olarak değişikler normal kuşaklar la aynı emişe sahipler. Görselini beğendiğiniz kuşağı takabilirsiniz. Benim favorim Wei bandı.


  4.Zodyak tılsımları : Metin 2 nin bütün bilinen pwe ve pwp ruhunu tamamen değiştiren sistem diyebilirim Bilindiği üzere bütün slot grubuna elemantal bonus getirildi bir slota tıkladığınızda hangi element sınıfına girdiğini üzerindeki işaretten anlayabiliyorsunuz.İşte burda o tılsımlar devreye giriyor.

  6 çeşit değişik tılsım var :

  Ateş tılsımı: Bu tılsım özellikle ateş diyarı razador, meley ve doyum daki slotlara karşı ateşin gücü adı altında güç vermektedir. 

  Şimşek Tılsımı: Sürgün Slotlarında ve haritanın belirli bölgelerinde Beran setauda geçerli olan tılsım 

  Karanlığın Tılsımı:Bazı bosslarda ve slot gruplarında geçerli olan tılsım.

  Buz Tılsımı: Bazı bosslarda Bangjanamu, ve buz cadısı gibi bosslarda geçerli olan tılsım.

  Toprak Tılsımı: Bu tılsım Jotun trym ve bazı slot gruplarında geçerli olan tılsım


  Rüzgar tılsımı : İmhacılar gibi büyülü orman slotlarında geçerli olan tılsım. 

  Genel itibari ile bu tılsımlar ın her birisi farklı slot grubuna fazla vurmanız için tasarlanmış durumda.Bu tılsımların element bonusunun haricinde 5 adet artırmada kendımız atabiliyor ve efsun arayabiliyoruz.Gelen efsunlar zodyak canavarına karşı güçlü,Kılıç,Bıçak,Çift el,Pençe savunmasından kopuş gibi rakibin savunmasını yok sayma bonusu getirilmiş olup bu tılsımın en can alıcı efsunudur.Düşünsenize rakibin savunmasını % 15 yok saymak aynı büyü bozma gibi birde fiziksel hasarın damage tabanını esas alırsak çok büyük etki sırf bu bonus yüzünden bu tılsımlara paha biçilemeyeceğini düşünüyorum.Aynı zamanda % 10 yarı ınsanlara karşı güçlü ve % 10 yarı insanlara karşı direnç bonusuda gelebiliyor bu haritanın özü bu tılsımlar simya gibi kıymeti sonrada anlaşılmadı.erken anlaşıldı ama sahip olması simya kadar kolay değil.Bu tılsımlar +200 e kadar basılabiliyor ama şuanda +1 e basmak için yine tılsımın kendisini istiyor olması bu işin çok uzun vadeli olduğunun kanıtı.
  Part 2 geliyor.
  At üstündeki TÜRK değilse Yüktür. 


  Führer..

  TugbaHan, Kadoo, Renax ve 23 diğerleri beğendi.

 • Geniş kapsamlı Zodyak Zindanı Rehberi PART 2

  +16


  Şimdiye kadar anlattıklarım tamamen genel konulardı bundan sonra stratejik bilglilerle devam edeceğim.

  ÇARI ZİNDANA HAZIRLAMAK:

  İşe bu zindana girmeden önce yapılması gerekenlerle başlayalım nasılki ev yapılmadan önce proje çizilir burdada önce çarımızı bu haritaya hazırlamamız gerekiyor Madde madde gideceğim.

  1. Bu haritada olmazsa olmazın başında sağlam simya geliyor belki umutlarınızı baştan yok edeceğim ama en az mukemmel simyalı olmak zorundasınız. Yada ekibiniz böyle olmalı.Bu haritada orta seviyeli oyuncuya yer yok iyi seviye olmak zorundasınız.

  2.Yüksek derecede hp olmalı zira 35nci kattaki boss 3 er saniye arayla 32 33 k skil atmakta 

  3.Katları rahat geçebilmeniz için yapabildiğiniz kadar en üst seviye bloklama yapmalısınız.

  4.Mutalaka iyi bir ekip ve mutlaka bir ses ortamı skype ts3 gibi kullanmak zorundasınız. hatayı affetmiyor sesde olmadan koordine olma şansınız yok.

  5.Haritayı ciddiye almalı ekipmanlarınıza her türlü cevheri takmalı, beyaz,mavi,sarı, ve kırmızı şebnemlerinizi mutlaka bulundurmalısınız. 

  6.35nci kata çıktığınızı varsayarak mutlaka beceri hasarına karşı koymalı setinizi yapmalısınız titan,100 level kask,elmas,okyanus, zırh 50 beceri savunmasına 33k damage düz yiyorum bunlar olmazsa çar hep tek yiyor.

  7.Bossu keserken mutlaka oto potunuz olmalı elinizlede mutlaka yöng desteği yapmalısınız 2nci sikile yöng basmazsanız hp yetişmiyor.

  Herşeyinizi hazırladığınızı varsayarak harita stratejisine başlıyorum işe chou portalı ile başlayalım.

  GENEL ZİNDAN STRATEJİSİ

  Zindanların katlarını ve kesmeniz gerekenlerı örnek olarak Chou zindanında anlatacağım bu zindanda anlattığım katları geçme stratejisi bütün katlar için geçerlidir.Ayrı ayrı kat mantığını anlatmaya gerek yok hepsi aynı şekilde geçiliyor.

  Chou Zindanı: Bu zindan pazartesi günleri açılan bir haritadır. İlk önce 1 kattan başladınız 1.nci kat çok kolaydır slot yada metin kesmeniz istenecektir ekibin hızına ve kesme sürenize bağlı olarak direk 6ncı kata atabilir.

  yada tek tek katları geçeblirsiniz 6 kata kadar kolay çünki.

  İlk kritik eşik 6.ncı kat 

  Bu katta asla ekip üyelerinden kimse ölmemelidir. ekibin herhangi bir üyesi ölürse tüm ekip dışarı ışınlanır.Bu yüzden sağlam çarlarla kesilmelidir. bu katta ilk başta chou bossu ve 2 metin çıkmaktadır. içeri girince hemen dağılımn toplu durmayın bu bossun 3 ana skili var birisi dikeylemesine hasar veren ve taşa çeviren skil 2ncisi sersemltme skili 3 ncüsü aşırı yüksek hasar veren skili
  mobilitenize göre zamanla bu skilleri tanır kaçabilirsiniz.İlk etapta dağıldıktan sonra boss kimde ona bakılır boss kimde ise diğerleri metinlere yönelir bossu tutan kişi metini kesen ekipten bossu uzak tutmalıdır metinler kesildikten sonra bossu kesmeye başlamalısınız. emniyet sibobu olarak 1 yada 2 kişi ekipten uzak durmalıdır boss taşa çevirirse herkesi misyon başarısız olur ve dışarı atar
  ekiptekiler bossa yöneldiktan sonra hasar almamaya gayret etmeli 10 dakika içerisinde bu kat bitmelidir.Boss stün ederse stün olmayan ekip üyesine yönelir. buna dikkat edin.bu kat bitince 

  7.nci kat bonus katı: Bu kat köpek ve maymun metni adı altında 2 adet metin atıyor doğruyu keserseniz ek olarak nişan veriyor

  8.nci kat: Bu katta slot ve metin kesmeniz gerekiyor ekip hızlı ise 13nci kata atıyor aksi takdirde 9 dan devam

  9.uncu kat: slot ve metin kesmeniz gerkiyor

  10.ncu kat: Metinden boss çıkarmanızı isteyebilir bosslar manda metninden çıkmaktadır bilginize.

  11.nci kat tüm canavarları yen

  12.nci kat 2nci kritik eşik : Tüm slotları ölmeden öldür bu katta kimse ölmemeli. 

  13.ncü kat :metin taşı kees

  14.ncü kat bonus katı heykele vurarak düşen metinleride kesebilirsiniz metinleri kesmeden heykelide yok edeblirsiniz

  15nci kat zodyak patronunu öldür : hemenseri bir şekilde keserseniz 20nci kata atar. herkes stün olmamalı burası içinde geçerli

  16,17,18,19,20 katlar slot ve metin kes

  21.nci kat bonus katı doğru metni kes ödül fazladan nişan

  22.nci kat zodyak patronunu öldür şansa bağlı 1 2 4 kesmeniz istenebilir hızlı keslirse 27nci kata atar

  23ncü kat slot ve metin kes

  24ncü kat 3ncü kritik eşit bu kata dikkat bu katta ölmemelisinzölürseniz sehirdesiniz katın slotu zor olduğu için en riskli kat bu katta topluca köşeye kaçıp gelen slotları topluca kesin
  eliniz yaşamda olsun bu kat biterse gerisi önünüz açılır.

  25 26 27 katlar metin slot kes

  28nci kat: bonus katı heykeli yada metinleri kesebilrisiniz fazladan nişan ödülü verir

  29.ncu kat slotları kesip metin düşürmelisiniz. metinleri ayrı ayrı düşürün yakın düşürmeyin. 8 metin taşı kesmeniz gerekmekte düşen meti metin yağmuru yapmakta o yüzden 
  önden birisi ilk vuruşu yapıp uzaklaşsın metin kesildiğinde ilk vuranın olduğu yere metin yağmuru yağdırır.space saldırısı yapmayın metine oto saldırı yaptırınki 
  içinize düşen metine vurmayın aksi halde heryer slot olur.

  30.ncu kat 29.ncu katla aynı 

  31 32 katlar metin ve slot kes

  33ncü kat : Ya tüm slotları kes yada zodyak patronunu öldür umarım zodyak patronu öldür 33ncü katta gelmez.zorluk seviyesi yüksek.

  34.ncü kat canavarları yen 80 adet : hemen metin kesin 80 olur zaten 

  35nci kat : Son aksiyon katı Ve Zodyak patronunu öldür.. İş bossu kesmeye kalıyor beceri hasarlı itemerinizi takın oto potu açın yöngünüzü basın ayarlayın ve başlayın ekipçe bossa vurmaya 
  bu boss da top çıkmakta topun çıktığı yerden bossu uzak tutun boss topa değerse top yok olur. 1 dakikada 1 devamlı top çıkar çıktığı gibi ekipten 1 2 kişi hemen topu kesmelidir.
  Topu keserseniz top bossa cidi hasar verir peşine ekip hasarı ile devam ederseiniz.bu şelilde bitirmiş olursunuz.

  35nci kat bonus katı: dogru metını kes bonus nişan al

  36ncı kat bonus katı: doğru metini kes bonus nişan al

  37nci kat bonus katı: doğru metini kes bonus nişan al

  38nci kat bonus katı: dogru metini kes bonus nişan al

  39.ncu kat bonus katı: doğru metini kes bonus nişan al bu kat önemli bu katta doğru metini keserseniz 40ncı kata ışınlanırsınız aksi halde şehre gönderir. 

  40ncı kat seyyar satıcı: bütün nişanları 50 şerli halde 1m e ve 200 tane prizma aldığınız kat bu seyyar satıcı neden önemli yıldız hazinesinin tıklanmasını hızlnadırması bakımından önemli.

   


Etiketler : metin2 pvp serverler | pvp serverler | zodiac tapınak | metin2 zodiac tapınak | zodiac tapınak itemleri | zodiac tapınak neresi metin2 | metin2 zodiac tapınak nasıl gidilir |

http://rehber.m2-joy.com/

Blog

2019 yılında en güvenilir metin2 pvp serverler...
Zodyak tapınağına nasıl gidilir...
2018 yılında metin2 pvp serverlerde ep fiyatları nasıl olmalıdır....
2018 yılında Metin2 gelecek olan güncellemeler...
metin2 pvp serverlerde para kazanmak...
http://rehber.m2-joy.com/

BLOG

...
Edit ne demek? Editli pvp serverler nedir?...
pvp serverlar 2015-2016 en çok tercih edilen pvp serverlar çeşitleri...

Haftanın Oyunu

M2-JOY 3 NİSANDA ONLINE!
M2-JOY 3 NİSANDA ONLINE!

+ Tüm Oyun Tanıtımlarını Gör